KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6285409
*
nr 628 5409
Pastell
Stilleben, sign, 33x28
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 18:38:38
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
*
Pastell
nr 628 5409
Pastell
Stilleben, sign, 33x28
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24